FAQ

Na jádrové vrtání a řezaní betonu jsme ti praví!

Časté dotazy

Co je třeba zařídit před řezáním dveřního otvoru v panelovém domě?

 

Příčky v panelových domech do 10 cm tloušťky jsou nenosné a plní funkci pouze příček dělících místnosti (neplní nosnou funkci). U stěn silnějších než 10 cm zároveň nesou stropní panely a plní tedy i nosnou nebo zavětrovací funkci. Před samotným řezáním je u těchto stěn nutné získat vyjádření statika a jeho odborný posudek na požadovaný otvor.  Statik stanoví, zda je možné požadovaný otvor provést a případně určí za jakých podmínek (specifikuje požadované statické zajištění budoucího otvoru). Tento posudek nám prosím zašlete v rámci cenové poptávky.V souvislosti s požadovaným prostupem často vyvstane potřeba získat taktéž stavební povolení (tuto otázku je vhodné konzultovat s místně příslušným stavebním úřadem předem).


Pro samotnou realizaci je nutné zajistit zdroj elektrického proudu 380V /16A minimálně, lépe však 25 nebo 32A. Pokud by nebylo možné zajistit požadovaný elektrický proud lze použít za příplatek výkonnou dieselovou elektrocentrálu 30 kW (1 500 kg). 

Dále pak potřebujeme zdroj tekoucí vody -  stačí běžný vodovodní řad pro chlazení diamantového nástroje. Určit místo na vylévání vysátého šlemu vzniklého při řezání betonu (záchod, štěrk vedle stavby ap.).

Je vhodné taktéž informovat sousedy o probíhajících pracích, aby se předešlo případným nedorozuměním.

Jak je to s prašností, hlučností a vodou která se používá při řezání?

 

Prach při řezání nevzniká, protože používáme malé množství  vody pro chlazení diamantového nástroje. Místo prachu vzniká betonový šlem, který okamžitě vysáváme průmyslovým vysavačem. 

Abychom zabránili hlučnosti, používáme v panelových domech speciální diamantové kotouče, které snižují hlučnost na polovinu oproti běžným nástrojům.

Protože si uvědomujeme, že se použití vody mnoho zákazníků obává aplikujeme propracovanou a časem ověřenou sérii opatření zabraňujícím průsaku vody do nižších podlaží. Nemusíte se ničeho obávat. Prostě víme jak na to. Máme praxi 25 let a pro každý případ také pojištění odpovědnosti na 10 mil. Kč. Zkušenosti předchozích zákazníků.

Jak dlouho trvá vyříznutí běžných dveří v panelovém domě?

 

Samotné řezání trvá do 3 hodin práce. Tomu však předchází zhruba 1,5 hodiny stěhování a přípravy a další 1,5 hodiny čištění a stěhování zpět do automobilu.

Jak je to s likvidací vyřezaného betonu vzniklého při řezání?

 

Dělené konstrukce je obvykle vhodné nařezat na menší bloky vhodné manipulaci a transportu. Ty dle velikosti naložíme na techniku (jeřáb, vysokozdvižný vozík, halový jeřáb apod.

V panelových domech bloky můžeme složit vedle vyříznutého otvoru nebo zajistit jejich transport a likvidaci za poplatek. Cena likvidace suti závisí na podmínkách staveniště (dostupnost/nedostupnost výtahu, nadzemní podlaží ap.). Samozřejmostí  je potvrzení o ekologické likvidaci sutě.

Jaké jsou vaše požadavky na přípravu staveniště pro řezání a vrtání betonů?

 

Pro jádrové vrtání potřebujeme zajistit: zdroj elektrického proudu 220V/16A u otvorů do průměru 350 mm a 380V/16A + 220 V u průměrů nad 350 mm. Zdroj tekoucí vody, postačí běžný vodovodní řad. V případě nedostupnosti řadu lze použít i vodu z barelu spolu s čerpadlem. U prací ve výškách je vhodné zajistit lešení nebo zdvihací zařízení. Zadavatel vyznačí křířkem středy budoucích otvorů a vedle napíše požadovaný průměr vrtu. Ověřte také zda v požadovaném místě vrtání nevedou nějaké rozvody (elektřina, voda, plyn, topení, kanalizace, rozvod TV nebo internet apod.) Za případné převrtání neneseme odpovědnost.

Zákazník také určí místo na vylévání odsátého betonového šlemu a místo pro skladování jádrových odvrtů.
Pro řezání betonu stěnovou pilou potřebujeme zajistit: zdroj elektrického proudu 380V/16 - 32A + 220V.  Zdroj tekoucí vody. Postačuje opět běžný vodovodní řad. V případě komplikací s dostupností vody lze použít i vodu z nádrže spolu s čerpadlem. U prací ve výškách je nutné zajistit lešení.  Zákazník také určí místo na vylévání odsátého betonového šlemu. 
Přípojná místa na odběr elektřina a vody by měli být nejdále 50 metrů od místa realizace.

Jezdíte za prací i do vzdálenějších míst?

 

Vzhledem k naší specializaci máme poměrně široký akční radius a jezdíme za prací prakticky po celé ČR s ohledem na rozsah poptávaných prací.

Jádrové vrtání,  řezání betonu a panelu běžně provádime v těchto regionech: Praha, Liberec, Mladá Boleslav, Jablonec nad Nisou, Česká Lípa, Mělník, Kolín, Nymburk, Poděbrady, Hradec Králové, Děčín, Ústí nad Labem, Litoměřice, Teplice, Varnsdorf, Kladno, Benešov.